BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kármán András: 3,6 milliárdot fordítunk a kórházi klímaberendezésekre

A pénzügyminiszter bejelentette, a kormányzat nem késlekedik a kórházi klímák karbantartásával. Mint érvelt, a legkiszolgáltatottabbak ebben a helyzetben azok, akik egészségügyi ellátásra szorulnak.

2026. június 28. vasárnap, 17:02

Fotó: MTI/MTVA / Bodnár Boglárka - Kármán András pénzügyminiszter
Budapest, 2026. június 1.Kármán András pénzügyminiszter azonnali kérdésre válaszol az Országgyûlés plenáris ülésén az Országházban 2026. június 1-jén.MTI/Bodnár Boglárka
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Tisza-kormány 3,6 milliárd forintot fordít a kórházi klímaberendezések azonnali karbantartására, fejlesztésére – ezt írta a pénzügyminiszter vasárnapi Facebook-bejegyzésében.

Kármán András felidézte, harmadfokú hőségriadó van érvényben és a legkiszolgáltatottabbak ebben a helyzetben azok, akik egészségügyi ellátásra szorulnak.

A kormány egyetlen napot sem késlekedett a kórházi és rendelőintézeti hűtési rendszerek felülvizsgálatával, a szükséges költségvetési források elkülönítésével, a javítások és fejlesztések megkezdésével – fűzte hozzá. Megjegyezte: már egy májusi kormányhatározat rendelkezett a felülvizsgálatról és fejlesztésről.

A végrehajtásra az egészségügyi miniszter mellett a pénzügyminisztert jelölték ki.

Júniusban azonnali hatállyal 3,6 milliárd forintot különítettek el kórházi és rendelőintézeti klímaberendezések karbantartására

– közölte. Emellett az egészségügyi miniszterrel előterjesztést készítenek egy átfogó, 2027-2029 közötti hűtésrekonstrukciós programról is, ami az Egészségbiztosítási Alapból finanszírozott és az Országos Kórházi Főigazgatóság fenntartása alá tartozó, aktív fekvőbeteg-ellátást nyújtó kórházakra vonatkozik.

A pénzügyminiszter beszámolt arról, hogy az azonnali munkálatok megkezdődtek, a héten Magyar Péter miniszterelnök és Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter személyesen tekintették meg az Uzsoki kórház infrastruktúráját. Emellett – a teljesség igénye nélkül – az elmúlt napokban elindult a klímaberendezések felújítása, javítása a Heim Pál Gyermekkórházban, a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórházban a Szent János kórházban, a Honvédkórházban, a váci kórházban, a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban, de a Heves, Zala, Veszprém, Győr-Moson-Sopron, Bács-Kiskun és Somogy megyei kórházakban is – sorolta a tárcavezető.

A kormánytag azt kérte, a rendkívüli hőségben mindenki segítsen azoknak, akik bajban vannak, vagy kiszolgáltatottak. A hideg víz és hűtött helyiség életeket menthet – hívta fel a figyelmet. A bárki számára elérhető légkondicionált helyek listája és a hőség átvészelését segítő hasznos információk linkje a Facebook-oldalán a megjegyzések között található – ismertette Kármán András.

Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet