BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Így változtak az üzemanyagárak a Mol döntése után

A holtankoljak.hu ügyvezetője szerint a piacnak muszáj volt alkalmazkodnia a Mol-csoporthoz, mint az ország legnagyobb szereplőjéhez, ám nem egyformán érvényesítették az áremelkedést.

2024. január 2. kedd, 17:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A piacnak muszáj volt alkalmazkodnia a Mol-csoporthoz, mint az ország legnagyobb szereplőjéhez – mondta az Indexnek a holtankoljak.hu ügyvezetője, Bujdos Eszter annak kapcsán, hogy a vállalat két lépésben emeli januárban az üzemanyagok árát a jövedéki adó növekedése miatt.

A szakértő szerint piacformáló hatása lett a Mol-csoport döntésének, így a jövedékiadó-emelés elosztva érvényesül szinte a teljes üzemanyagpiacon.

Bujdos Eszter szerint voltak olyan benzinkutak is, amelyek egy részletben, 41 forinttal emelték meg a benzin és a gázolaj árát, azonban január másodikára kénytelenek voltak korrigálni. Az egyik diszkonthálózat viszont például nem érvényesítette még a 20 forintot sem, mindössze 16 forinttal emeltek.

Összességében december végéhez képest 20 forintos emelkedés látható a piacon

– összegezte az adatokat a holtankoljak.hu ügyvezetője.

A portál adatbázisa szerint így kedden átlagosan a benzinért 561, míg a gázolajért literenként 598 forintot kellett fizetni, ezek lehetnek a bázisárak az idei évhez. 

Bujdos Eszter szerint a továbbiakban egy csökkenő trend jöhet az árakban, viszont ezt kompenzálja majd a január közepén érkező újabb 20 forintos emelés.

Akár 70-80 százalékos áremelkedés is jöhet a kutakon - állítja a Mol elnök-vezérigazgatója
A Mol elnök-vezérigazgatója hatalmas tévedésnek tartja, ha egy kormány azt gondolja, hogy a piac minden lépését képes szabályozni. Bővebben --->
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet