BUX 139341.14 0,03 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Borítékolható a rengeteg betegállomány

A Vasutasok Szakszervezete és a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet elnöke is nonszensznek tartja a 18-19 fokos irodákat vagy épületeket a téli hónapokban, ezért a szabályozás újragondolását kérik a kormánytól.

2022. szeptember 27. kedd, 16:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Vasutasok Szakszervezet (VSZ) a hőmérsékletet korlátozó rendelet visszavonását követeli a miniszterelnöktől. A VSZ elnöke Meleg János a kormányfőnek címzett levelében azt írta, hogy az őszi napok tapasztalata alapján, azt kérik, hogy vonják vissza, de legalább alaposan értékeljék át az állami intézményekben kötelezően bevezetett 18 fokos hőmérsékletről szóló rendeletet.

Nem lehet 18 fokban dolgozni

Meleg János szerint már most látszik, amennyiben a kormány nem változtat ezen a szigorú, embertelen kötelezettségen,

tömeges betegállománnyal kell számolni a vasutasok körében.

A MÁV-nál nemcsak korszerű irodaépületekben dolgoznak az emberek, hanem sok olyan kisebb állomáson és megállóhelyen is, ahol a szolgálati helyiségeket még mindig kályhával vagy különféle egyszerű hősugárzókkal fűtik, így kizárt, hogy folyamatosan tartani lehessen az előírt, egyébként sem komfortos hőérzetet biztosító 18 fokot.

Embertelen és egészségtelen ilyen alacsonyra korlátozni a hőfokot ott – is –, ahol például a nehéz fizikai műszak végén tisztálkodnának, zuhanyoznának a munkavállalók, de kellemetlenül hideg helyiségekben mostantól nem teszik vagy, ha mégis, akkor számolniuk kell a megbetegedéssel - írja a szakszervezeti vezető.

Azok a vasutasok, akiknek pedig a szabadban kell tartózkodniuk akkor is, ha esik az eső vagy szakad a hó,  meg sem tudnak melegedni a 18 fokos állomásépületekben. Az irodákban dolgozó vasutasok sincsenek jobb helyzetben, hiszen közismert, milyen ártalmas hideg helyiségben ülni órákon keresztül.

A szakszervezet javaslatai között szerepel:

  • a távmunkavégzés,
  • a home office,
  • a 4 napos munkahét bevezetése is.

A Volánbusz központjában is 19 fokos irodában dolgoznak a munkavállalók, ezért sokan kerülhetnek hamarosan betegállományba - írta Facebook oldalán a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet elnöke Dobi István. Van, aki sálban és három réteg pulóverben ül, volt aki plédbe takarta be magát. Az elnök azt írta: egy teljes üvegfelülettel ellátott épületben nonszensz a hideg őszi időben a fűtetlen iroda.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet