BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tud kimenni a gabona

A mai napig a betakarítandó 1,2 millió hektáros területnek a feléről levágták már a kukoricát - jelentette be Benedek Fülöp, az agrártárca közigazgatási államtitkára a betakarítási koordinációs bizottság mai ülése után.

2005. november 4. péntek, 12:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szakember szólt arról is, hogy a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal által felvásárolt 3,9 millió tonna intervenciós gabonakészletből a brüsszeli bizottság 420 ezer tonnát értékesített és 1,24 millió tonna áll még eladás alatt. Az EU 25-ök közül 11 tagállamban folyik intervenciós készlet értékesítése, Magyarország az összes meghirdetett mennyiség tekintetében volumenben a maga 1,722 millió tonnájával (összes hazai készlet 44 százaléka) a második helyen áll. Potsa Zsófia a Magyar Gabonafeldolgozók Takarmánygyártók és -kereskedők Szövetsége új főtitkára, aki a saját kezdeményezésére nyugdíjba vonult Makay Györgyöt váltotta a tisztségben, arra hívta fel a figyelmet, hogy nehézségek vannak a gabona külföldre szállításával. Főként a MÁV-val van baj, mivel a Duna alacsony vízállása miatt a folyami szállítás előreláthatólag nem sokáig megoldható. Havonta 500 ezer tonnát lehetne kiszállítani, de a vasúti kapacitáshiány gyakorlatilag azonban csak egy-két keleti irányba sikerült az export. Olaszorországba péládul néhány hete már nem is kötnek üzletet a kereskedők, közöttük ugyanis akadnak olyanok, akiknek a MÁV egyoldalúan felmondta szerződését, ahelyett hogy a valós helyzetet, azaz a fuvarozási kapacitás hiányát jelentette volna - állította a főtitkár.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet