A növekedésösztönző gazdaságpolitikát a lakossági megtakarításokat ugyancsak elősegítő intézkedésekkel, valamint a közszférára jutó kiadások lefaragásával (ez a közintézmények modernizálása útján lesz leetséges) kötnék össze az anyag összeállítói. Az eurót a lehető leghamarabb be kell vezetni, ehhez azonban javuló egyensúlyra és az infláció letörésére van szükség.
Az egyensúlyi helyzet elérésében komoly szerepe lesz a külföldi tőkebeáramlásnak, amely elsősorban olyan szolgáltatási ágakat célozhat meg, mint a logisztika, a kutatás-fejlesztés, a kísérleti gyártás, az egészségügy, de a turizmus is ide tartozik. A szerzők szerint a jövő így a bor-, a konferencia- és a gyúgyturizmusé lehet. A tőke megtartásához bővíteni kelle a munkaerőkínálatot, a hátrányos helyzetű fiatalok szakképzésbe való bevonásán keresztül. A szakképzés súlyának növelése az aktív-inaktív arány romlását is megállíthatná.
A vidékfejlesztést a földvagyon negyedének magyar kézben tartásával képzelik a szerzők, amihez a földtörvény módosításásra is szükség van. A helyben lakó gazdák érdekeit olyan szabályozással védenék, amely szerint csak a megtelepedett, jövedelmét elsősorban a gazdaságából szerző külföldi birtokolhatna földet. Emellett limitálnák a gazdaságok méretét és egy termelő kezében csak egy gazdaság lehetne. A kis- és közepes gazdaságok összefogására ugyanakkor nagy szükség van a beszerzés, tárolás, értékesítés, fejlesztés és piackutatás vonatkozásában. Nyugat-európai mintéra részben nemzeti tulajdonban lévő gazdabank létrehozását is javasolják.
Az internetpenetráció növelésében az államnak is komoly szerepet kell vállania, részben az elektronikus úton elérhető közszolgáltatások körének bővítése, részben az elektronikus tananyagfejlesztés segítése révén. Állami ösztönzéssel terelhetők az internet használat felé a munkaadók, a kis- és közepes vállalkozások. Az állami ösztönzés a k+f területen is rendkívül fontos a terv szerint, mivel a termelékenység növekedése 30-50 százalékban ennek tudható be. Kívánatos volna legalább egy nagy európai kutatóközpontot Magyarországra vonzani, emellett ösztönözni kelle a kockázati tőketársaságok akítvitását is.
