BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az NA Rt. mentheti meg a márciusi büdzsét

Törvényerővel kötelezné a kormány a Nemzeti Autópálya Rt.-t (NA), hogy még márciusban fizesse be a költségvetésbe a befejezetlen autópálya-építések állam által finanszírozott pénzét.

2005. március 21. hétfő, 06:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Múlt pénteken egy olyan, a gazdasági miniszter által jegyzett javaslatot csatoltak az autópályatörvényt egyébként is módosító, e héten végszavazásra kerülő indítványhoz, amelynek értelmében az NA Rt.-nek 2005. március 31-ig elszámolási kötelezettsége keletkezik a Magyar Állammal (értelemszerűen a költségvetéssel) szemben. Ez mintegy 125 milliárd forintot jelent, és az államnak a korábbi, befejezetlen beruházásokban „fekvő”, tervezésre, mérnöki lebonyolításra és építésre adott pénzét hivatott visszapótolni.

Valójában az Állami Autópálya Kezelő Rt.-nek (ÁAK) mint az autópálya-beruházások folytatójának kellene ezt a pénzt befizetnie, de az idő szűkössége miatt az NA Rt. közbeiktatásával, pontosabban hitelfelvételével zajlik az ügylet. A módosító javaslatra forrásaink szerint azért volt szükség, mert az NA Rt. igazgatóságának március eleji ülésén nem született döntés a hitelfelvételről, s így próbálják jobb belátásra bírni a vezetőséget. A gazdasági miniszter jegyezte előterjesztésben arra is ügyeltek, hogy a pénzügyi rendezés már a törvény kihirdetésének napján hatályba lépjen, míg az egyéb rendelkezések 8 nappal később lépjenek hatályba.

További részletek a NAPI Gazdaság hétfői számában

Diószegi József
Diószegi József
Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet