BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új bankok jöhetnek Magyarországra

Elképzelhető, hogy a közeljövőben néhány pénzintézet (bank, biztosító) fiókot alapít Magyarországon, vagy itteni leánybankját fiókteleppé szervezi át - mondta Klemencsics Márta, a Pénzügyminisztérium főosztályvezetője keddi háttérbeszélgetésen.

2004. május 26. szerda, 10:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hozzátette, hogy ennek alternatívája az lehet, hogy ha a nagy bankok úgynevezett európai társasággá (legalább két EU tagállamban jelen levő részvénytársaság, minimális alaptőkéje 120 ezer euró) alakulnak beolvasztva magukba magyarországi leánybankjaikat.

Az uniós csatlakozás napján életbe lépett pénzintézeti jogszabályok többek között elhárítják az akadályokat a határon átnyúló pénzügyi szolgáltatások elől. A biztosítási törvény áttörést hozott az ügyféltájékoztatás terén. A biztosításközvetítők névsorát a PSZÁF regiszterben rögzíti, és a közvetítőknek kötelező lesz megszerezni az okj-s szakmai végzettséget. A postai és banki alkalmazozzak oktatásáról pedig a munkáltatónak kell gondoskodni.

Klemencsics emlékeztetett továbbá, hogy a betétbiztosítási védelem 3-ról 6 millió forinta nő, a befektetésvédelmi alap azonban nem nő 2007-ig az EU-ban előírt 20 ezer euróra, mert pénzügyi helyzete nem teszi lehetővé.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet