BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokba vannak a védett madarak

Több tízmillió forint kártérítés megfizetésére is készülhetnek azok a hazai vadásztársaságok, amelyek nem tudják szabályosan vadásztatni olasz vendégeiket, a Legfőbb Ügyészség ugyanis erőteljesen szorgalmazza: ilyen esetekben vonják felelősségre a magyarországi segítőket is – írja a Magyar Hírlap (MH).

2002. szeptember 9. hétfő, 08:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vadásztársaságok érdekképviseleti adatok szerint évente 22-24 ezer külföldi vadászt látnak vendégül, akik közül 8-9 ezer érkezik Olaszországból, s köztudomású, hogy az olasz vadászok előszeretettel ejtenek el védett madarakat Magyarországon is. A vádhatóság a vadásztató társaság megbüntetése mellett a madárpusztítók számára is általában szigorú büntetéseket javasol, s mind gyakoribb, hogy a bíróság – a korábban szokásos pénzbüntetés helyett – felfüggesztett szabadságvesztést és pénzmellékbüntetést szab ki.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet