BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Terjedőben a szabadtartásos baromfitenyésztés

A Franciaországban népszerű szabadtartásos baromfitenyésztést akarja elterjeszteni Magyarországon a szabolcs megyei székhelyű Baromfi-Coop Kft. és a Masterfood Kft. A két cég ügyvezetője, Bárány László a Napi Online-nak elmondta, hogy a szabadtenyésztésű baromfi fogyasztása még csak 0,5 százalékot tesz ki a teljes fogyasztásban, ezt 2005-2006-ra 2,5 százalékra tervezik növelni.

2002. július 9. kedd, 12:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint a tenyészállatokat Franciaországból importálnák, az itt felnövő csirkéket pedig termelőknek adják ki, a tenyésztés során a jószágok nemkaphatnak semmiféle hozamfokozó takarmányadalékot. Bárány arra számít, hogy az első évben 1500-1800 tonna szabadtenyésztésű baromfihúst tudnak értékesíteni, majd évente megkétszerezni tervezik az eladott mennyiséget.
A Baromfi-Coop tavalyi árbevétele 1,9 milliárd forint volt, idén 2,5 milliárdot várnak. A cég adózás előtti eredménye 205 millió forintot tett ki. A tavaly szeptemberben alapított Masterfood tavalyi forgalma 48 millió forint volt, adózás előtti eredménye 3,6 millió forint volt, idén 350-400 millió forint az árbevételi terv.

Tóth Levente László
Tóth Levente László
Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet