A kormány tájékoztatást hallgatott meg a tegnapi, törvénytelen demonstrációról. Lamperth Mónika belügyminiszter szakszerűnek nevezte a rendőri intézkedéseket, s azt az elvárását fogalmazta meg a rendőrség számára, hogy minden törvényes eszközzel fenntartsák a rendet.
A kormány pénteki ülésén mentesítette a gazdálkodókat a mezőgazdasági beruházásokhoz 1993-1995 között felvett támogatás visszafizetése alól. A kabinet a gépbeszerzéshez, ültetvénytelepítéshez, építési beruházáshoz nyújtott, visszatérítendő támogatás 2001. január 1-ig fennálló, 1,7 milliárd forintos összegének elengedéséről határozott - jelentette be Németh Imre a gazdasági tárca vezetője, aki további adósság-elengedést is kilátásba helyezett. A fenti összegből 1,3 milliárd a tőketartozás és 0,4 milliárd a késedelmi kamat, a mezőgazdasági termelők az aszálykárok miatt nem tudták kiegyenlíteni a tartozást.
A kormány ezek mellett arról is döntött, hogy a magyarigazolványok iránt, nem várt mértékben megnövekedett igények miatt 1,5 milliárd forintot fordít új forrásként az új igazolványok előállítására.
Gál J. Zoltán kormányszóvivő beszámolt a kormány második félévi munkatervéről. Ebben a kabinet a jogharmonizációs lépések mellett a jövő évi gazdasági intézkedések érdekében elvégzendő teendőket határozta meg. Egyebek között sor kerül a bér és foglalkoztatáspolitika kidolgozására, a nyugdíjemelés, a költségvetési törvény, illetve az adótörvények módosításának, valamint az APEH-ről szóló törvény módosításának előkészítésére, s elindul az állami vagyonkezelés szabályainak kidolgozásához szükséges előkészítési munka is.
A kormány mai ülésén arról is határozott, hogy a második félévi tartalék terhére biztosítja az augusztus 20-i rendezvények megszervezéséhez szükséges forrásokat. Az ünnepségekre közbeszerzési eljárás keretében 495 millió forintot szánnak.
