BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tíz év alatt négyszeresükre nőnek a turizmus bevételei?

A kormányzat arra törekszik, hogy a következő tíz év alatt négyszeresükre nőjenek az idegenforgalmi bevételek - mondta Matolcsy György gazdasági miniszter az Országgyűlés Idegenforgalmi Bizottsága előtt. Az idei év első tíz hónapjában az idegenforgalomból származó bevétel 3,7 milliárd euró volt, ami megegyezik a 2000. évben realizált összeggel; 2001-ben mintegy 4 milliárd euró bevételre számít a kormány.

2001. december 13. csütörtök, 15:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Matolcsy szerint kialakult a turisztikai stratégia, aminek középpontjába az egészségturizmust helyezi a kormány - jelentette az MTI. Az ágazat jelentőségét érzékeltetve említette, hogy várhatóan a turizmus egyenlegének idei aktívuma 100 százalékban fedezi az energiaimport-számlát, vagy elegendő lehet a beruházási célú gépimport-számla 75 százalékára.
A gazdasági miniszter beszámolt arról, hogy az idegenforgalmi vállalkozásokat érintő adóterhek átalakításáról több tárcával is tárgyalnak. Matolcsy véleménye szerint 2003. január 1-jétől várható további előrelépés az ügyben.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet