BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kínaiak már a spájzban vannak és az elnök végső döntésére várnak

A világ vezető akkumulátorgyártója fontolóra vette, hogy az Egyesült Államokban épít üzemet. Egy feltétellel.

2024. november 14. csütörtök, 06:02

Fotó: Getty Images
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A CATL alapítója és elnöke, Robin Zeng azt nyilatkozta, amennyiben Donald Trump megválasztott amerikai elnök a beiktatása után áldását adja a kínai befektetések előtt az elektromos járművek ellátási láncában, akkor nincs ellenükre, hogy amerikai üzemet építsenek.

A Reuters szerint a kínai milliárdos egy interjúban felidézte, hogy eredetileg az Egyesült Államokban szeretett volna befektetni, akkor azonban a kormány nemet mondott erre. A kínai gyártmányú akkumulátorok nem kaptak a jogosultságok a regnáló Biden-kormányzat a bevezetett fogyasztói EV-támogatásra, amellyel célul tűzték ki a kínai csatlakoztatott autós technológiával ellátott járművek blokkolását is.

Azonban ugyanez a kabinet ellenezte a republikánusok még ennél is radikálisabb törvényjavaslatát, amely az olyan amerikai vállalatok által licencelt kínai akkumulátortechnológiával működő autók esetében is korlátozná az elektromos autók vásárlására vonatkozó ösztönzőket, mint a Ford vagy a Tesla.

A kereskedelmi akadályok számos vezető akkumulátor- és EV-vállalatát terelték nehezített pályára, köztük a CATL-t és a BYD-t is. Trump ugyanakkor augusztusban a hírügynökségnek arról beszélt, hogy bár a kínai autóimportot teljes egészében meg akarja akadályozni, arra továbbra is nyitott, hogy az Egyesült Államokban gyártsanak járműveket.

Európa retteg Trump tervei miatt, beleremeghet a magyar teljesítmény is
Drámai hatásokkal számolnak Németországban az új amerikai elnök tervezett kereskedelempolitikája miatt: az EU legnagyobb gazdaságában milliárdos veszteségeket, tömeges elbocsátásokat, a befektetések zuhanását és az autóipar mélyülő válságát vetítik előre, ami a magyar GDP-re is hatással lesz.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet