BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erdogan „dubajozása” sok pénzt fialhat

Recep Tayyip Erdogan török elnök egy céllal látogat az öbölbe: az Egyesült Arab Emírségek és Katar támogatásáért.

2023. november 30. csütörtök, 21:55

Fotó: AFP / Adem Altan
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A két öbölmenti országtól az országán keresztül Ázsiát Európával összekötő kereskedelmi kapcsolatok kiépítéséhez kér pénzügyi támogatást Erdogan elnök, amely akár a 23,5 milliárd dollárt is meghaladhatja – értesült a Bloomberg.

A projektek között szerepel egy vasúti és egy közúti hálózat, amely az iraki Faw kikötőtől a Perzsa-öbölben a török határig északon húzódna végig. Ezen felül a vita tárgyát képezi egy vasútvonal, ami az isztambuli Boszporusz-szoroson át a két kontinens között terülne el.

Abdulkadir Uraloglu közlekedési és infrastrukturális miniszter a lapnak úgy nyilatkozott, hogy az első fázisban 8,10 milliárd dolláros beruházásról van szó, amely később nagyjából 20 milliárd dollárra nőne. A boszporuszi vasúti összeköttetés várhatóan 3-3,5 milliárd dollárba kerülhet.

Az Egyesült Arab Emírségek, amely épp a COP28 klímacsúcsnak ad otthont, korábban jelezte, hogy érdeklődik Törökország logisztikai, energetikai, idegenforgalmi és mezőgazdasági ágazatokban történő beruházásai iránt.

Törökország, amely egykor az ősi Selyemút egyik állomása volt, a kereskedelmi útvonalakért folyó versenyben az Európába irányuló export csatornájává kíván válni.

Erdogan újból egyik kedvenc európai országába látogat
Orbán Viktos miniszterelnök sajtófőnöke megerősítette, hogy az augusztusi vizit után Recep Tayyip Erdogan török elnök ismét Magyarországra látogat decemberben.
Hogy pontosan mikor, az a cikkből kiderül--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet