BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elon Musk: a távmunkában dolgozók elszakadtak a valóságtól

A Tesla vezérigazgatója eddig sem méltányolta a home office-t, ám ezúttal kifejezetten kártékonynak ítélte meg.

2023. október 19. csütörtök, 12:31

Fotó: Getty Images / Win McNamee
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A milliárdos korábban is érzékeltette a cégein belül, hogy nagyon nem tartja helyénvalónak, mi több, morálisan helytelennek véli, ha valaki nem jár be a munkahelyére. Még a Tesla alkalmazottjainak is ultimátumot adott korábban: vagy bejárnak, vagy felmondanak.

Elon Musk a Tesla negyedéves pénzügyi eredményhirdetésén azt mondta, hogy az otthonról dolgozó tömegek „elszakadtak a valóságtól″.

Úgy fogalmazott, akik azt kérdik, miért nem dolgozik mindenki otthonról, „igazi Marie Antoinette-hangulatot keltenek".

Szerinte a távmunkában dolgozók kihasználják azokat, akik nem tudják otthonról végezni a munkájukat. „Miért aludtam annyiszor a gyárban? Mert számított" - mondta Musk, miközben a távmunkában dolgozókat a gyári munkásokhoz, az éttermi dolgozókhoz és a futárokhoz hasonlította.

A milliárdos megjegyzései hirtelen fordulatot jelentettek a Tesla autók megfizethetőségéről szóló vitában. A távmunkáról szóló gondolatait követően arról beszélt, hogy nem tudja elégszer hangsúlyozni, mennyire fontosak a költségek – számolt be róla a Business Insider.

Musk munkamániás hajlamai az X-nél is visszatükröződnek: novemberben jelentette be, hogy az ott dolgozóknak 40 órás munkahetet kell tartaniuk az irodában, melyekből néhányat hálószobává is átalakított a vállalat. Egy korábbi X-vezető nemrég azzal került be a hírekbe, hogy a földön aludt, hogy teljesíteni tudja az előírt határidőket.

Új aggályokat, és a home office végét hozta 2023
Az átfogó felmérésből kiderült, hogy mitől tartanak leginkább a világ legnagyobb vállalatainak vezetői, illetve milyen terveik vannak a következő évekre nézve.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet