BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtört a jég: szabadon utazhatnak az izraeliek Szaúd-Arábiába

Az izraeliek vasárnaptól szabadon utazhatnak Szaúd Arábiába - jelentette vasárnap a Háárec című izraeli újság online változata.

2020. január 26. vasárnap, 14:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Arije Deri belügyminiszter - Izrael történetében először -, hivatalosan engedélyezte az ország polgárainak Szaúd-Arábia meglátogatását. A rendelet szerint ezentúl repülési engedélyt is adnak vallási szertartásokra vagy üzleti megbeszélésekre - idézi az MTI.

Az izraeliek eddig elvileg csak hivatalos jóváhagyással utazhattak Szaúd-Arábiába. A lapnak név nélkül nyilatkozó illetékesek szerint "hetek óta érlelődött az ügy".

Korábban is viszonylag sokan utaztak a Perzsa-öböl menti országba, egyrészt a mekkai zarándoklatra tartó muzulmán izraeliek, akik a zarándoklatuk idejére különleges engedélyt kaptak Szaúd-Arábia meglátogatására, másrészt üzletemberek, akik ottani hivatalos személytől származó meghívólevelek birtokában legfeljebb 90 napra szóló utazási engedélyhez juthattak.

Izraelnek és Szaúd-Arábiának nincs hivatalos diplomáciai kapcsolata, de a színfalak mögött diplomáciai és hírszerzési együttműködés folyik a két ország között a média értesülései szerint - elsősorban a közös ellenségükkel, Iránnal szemben.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet