BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Skoda lesz a VW trójai falova Ázsiában

A Volkswagen AG leányvállalata, a Skoda fejleszti ki a konszern fejlődő piacokra szánt modelljének a technológiai platformját és nyitja meg számára az indiai piacot - tájékoztatta Bernhard Maier a Skoda vezérigazgatója a Handelsblatt lapot.

2018. március 5. hétfő, 18:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Skoda által kifejlesztett technológiai platformon készült és a költségek alacsonyan tartása érdekében helyben gyártott első modellek értékesítését 2021-ben kezdik meg Indiában - idézi az MTI.

Az új technológiai platformon két márkát, VW és Skoda márkát képviselő kis- és kompaktautó modellek készülnek majd. A két márkából együttesen évente 300 ezer autót terveznek kezdetben értékesíteni. A Skoda vezérigazgatója szerint azonban hosszabb távon a konszern az indiai piac öt százalékát is megszerezheti magának.

Bernhard Maier a német lapnak elmondta azt is, hogy az anyavállalat fejlesztési projektjével párhuzamosan a Skoda saját elektromos járműtechnológiai fejlesztési programot is folytat. "Együttesen kétmilliárd eurót fordítunk öt év alatt elektromos mobilitási és járműtechnológiai digitalizációs fejlesztésekre" - mondta, hozzátéve, hogy a Skoda 2025-re tíz elektromos modellel rendelkezik majd kínálatában.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet