BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jövőbe fektet a VW

Részesedést vásárolt az elektromos autók töltésének standardizált fizetési eljárásán dolgozó Hubject vállalatban a Volkswagen (VW) konszern.

2016. december 15. csütörtök, 18:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Hubject a BMW, Bosch, Daimler, és Siemens, valamint az energiaszolgáltató EnBW és az Innogy közös finanszírozásával alakult meg négy évvel ezelőtt elektromos autók standardizált töltési technológiájának a kifejlesztésére.

A cég által fejlesztett \"eRoaming platform\" technológia egy alkalmazás útján teszi lehetővé az elektromos autók tulajdonosainak a töltőállomások megkeresését navigátor készülékkel, az állomás bekapcsolását és a letöltött áram kifizetését. A platformmal már világszerte 40 ezer töltőállomást lehet kezelni.

A berlini Hubject részvényesei \"egyszámjegyű milliós összeggel\" kívánják felgyorsítani az egységes elektromosautó-töltő technológia fejlesztését - közölte Thomas Daiber, a Hubject vezérigazgatója a Reuters hírügynökséggel. A Volkswagen a tőkejuttatásból a többi részvényesnél nagyobb arányban veszi ki a részét.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet