BUX 139683.37 0,6 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romániában felfüggesztették a VW-csoport Euro-5-ös dízelautóinak törzskönyvezését

Felfüggesztették Romániában a VW-csoport Euro-5-ös 1,2, 1,6, és 2 literes hengerűrtartalmú dízelmotorral felszerelt járműveinek törzskönyvezését - jelentette be csütörtökön Iulian Matache közlekedési miniszter.

2015. október 1. csütörtök, 17:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A rendelkezés nyomán a romániai Volkswagen, Seat, Skoda és Audi márkakereskedők telepein lévő mintegy 300 eladatlan járművet egyelőre nem lehet forgalomba hozni.
A miniszter szerint Romániában 105 ezer olyan, a VW-csoport által gyártott dízelmotoros járművet adtak el, amelyekbe a gyártó beszerelte a károsanyag-kibocsátási teszteket megtévesztő szoftvert; ezek közül 56 ezret újonnan, 49 ezret pedig használtan vásároltak meg romániai tulajdonosaik.

A tárcavezető nem tudta megmondani, mikor fogják visszahívni az érintett járműveket, egyelőre a német szaktárcától várnak tájékoztatást az ügyben. A dízelbotrány ügyében tartott csütörtöki bukaresti sajtótájékoztatón Gratiela Gavrilescu környezetvédelmi miniszter megnyugtatta az érintett autótulajdonosokat, hogy nem fognak magasabb környezetszennyezési illetékek fizettetni velük, akkor sem ha autójuk rosszabb besorolást kap: a román szaktárca az illeték-különbséget a VW-csoporttól akarja behajtani.

Marius Dunca, a román fogyasztóvédelem igazgatója azt mondta: 100 ezer lejig (7 millió forintig) terjedő bírságra számíthatnak azok a romániai márkakereskedők, amelyek a megtévesztő szoftvert tartalmazó járműveket eladták Romániában. \"A gyártó német cég: őket nem tudjuk Romániában tisztességtelen kereskedelmi tevékenységért megbüntetni\" - mondta Dunca.

Megjegyezte, hogy a román fogyasztóvédelemhez egyelőre egyetlen, a dízelbotránnyal kapcsolatos panasz sem érkezett a Volkswagen ellen.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet