BUX 139656.19 0,58 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dízelbotrány: a francia kormány visszakéri a pénzét a VW-től

A francia kormány is visszakérné a VW-csoporttól a környezetbarát autók vásárlásához nyújtott támogatást.

2015. szeptember 30. szerda, 19:18

Fotó: Dömötör Csaba / Ádám Viktor
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A francia kormány is visszafizettetné a Volkswagen csoporttal az állami támogatást, amelyet az alacsony károsanyag-kibocsátású járművek vásárlásához nyújtott - jelezte szerdán Ségolene Royal francia környezetvédelmi miniszter. \"Miután az úgynevezett tiszta járművek vásárlásához közpénzből utalt támogatás járt, ezt a közpénzt vissza kellene fizetni\" - mondta a tárcavezető a BFM hírtelevíziónak a kormányülést követően. A miniszter jelezte: a tárca már vizsgálja, hogy mekkora összegről lehet szó.

\"Tudjuk, hogy valamivel kevesebb mint egymillió Volkswagen jármű fut Franciaországban a csalásra lehetőséget adó szoftverrel, és a környezetvédelmi bónusz nem feltétlenül járt mindegyiknek, az a vásárlás évétől függ. Ennek felmérése függvényében fogjuk benyújtani a számlát a Volkswagennek\" - tette hozzá. \"Összeírjuk az elmúlt években átutalt bónuszokat és a csalásnak megfelelő mértékben fogjuk kérni a visszatérítéseket\" - hangsúlyozta.

A környezetvédelmi miniszter múlt szerdán \"az állam és az adófizetők meglopásáról\" beszélt annak kapcsán, hogy kiderült, a Volkswagen autógyár csalt bizonyos modelljei károsanyag-kibocsátását illetően.

A legnagyobb európai autógyártó elismerte, hogy mintegy 11 millió, EA 189 típusú motorral üzemelő autóba telepítettek olyan szoftvert, amely csak a próbapadon tartja a határérték alatt az emissziós értékeket, normál üzemmódban azonban nem. Ebből közel egymillió került forgalomba Franciaországban.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet