BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csaknem duplájára nőtt a Morgan Stanley nyeresége

Majdnem a duplájára nőtt éves összehasonlításban a Morgan Stanley amerikai befektetési bank adózott nyeresége az idei harmadik negyedévben.

2013. október 18. péntek, 17:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bank pénteki közlése szerint a nettó profit az egyszeri tételektől megtisztítva 1,01 milliárd dollár, részvényenként 50 dollárcent volt a júliustól szeptember végéig tartó időszakban. Tavaly 560 millió dollár - részvényenként 28 cent - nyeresége volt a harmadik negyedévben. Az egyszeri tételeket hozzászámítva 1,02 milliárd dollár - részvényenként 55 cent - veszteséget volt kénytelen elkönyvelni.

Elemzők részvényenkénti 40 centes eredményt vártak egyszeri tételek nélkül.

A Morgan Stanley teljes bevétele 8,1 milliárd dollár volt, ami 6,5 százalékos növekmény a 2012. harmadik negyedévi 7,6 milliárd dollárhoz képest.

A bank részvényei pénteken több mint 4 százalékkal nőttek a tőzsdén kívüli kereskedésben.

A Morgan Stanley a Goldman Sachs mellett az egyetlen olyan Wall Street-i befektetési bank, amely a pénzügyi válság viharaiban is meg tudott maradni önálló intézménynek.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet