BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
02.
01.
11:30

A magyar kasszánál dől a lé: a multik pénzgyárrá tették az élelmiszerpiacot

Az élelmiszervásárlás nem luxus, hanem létszükséglet. Ha az egyik cég elmegy, jön helyette másik, mert a kereslet marad, legfeljebb tudatosabb lesz – közölte az Economxszal az Egyenlő.hu modern szakszervezet, amely új elemzésében megállapította: az adóterhek, korlátozások ellenére régiós szinten éllovassá váltak a külföldi láncok a magyarországi fogyasztásban. Ezért az árrésstop miatti kivonulás híresztelése az érdekvédők szerint csak üres fenyegetés, nincs mögötte jelentős veszteség.

Szerző(k):
Thurzó Katalin
01.
14.
18:55

A boltok már az árrobbanást készítik elő: a melósok pénztárcája kerül célkeresztbe

Újabb áremelésekre gyúrnak a láncok: miközben legújabb fogyasztási felmérésük szerint az árrésstop hatására tavaly számottevően több terméket vásároltak a félmillió forint alatti jövedelemből élő családok, a nyereségfékező intézkedéstől azért szabadulnának a láncok, hogy a legnagyobb forgalmat jelentő alapélelmiszerek árait feltornásszák, a „magyar melósok” kárára – közölte az Economxszal a kereskedelmi szakszervezet. Eközben jelentős áfacsökkentésről döntöttek a szomszédos Ausztriában.

Szerző(k):
Thurzó Katalin
12.
14.
13:13

Kiakadt a szakszervezet: ezüstvasárnap is tömeg van a boltokban, a láncok mégis támadnak

Miközben tömve vannak az üzletek a harmadik adventi hétvégén is, felbőszítette a bolti dolgozókat képviselő szakszervezetet, hogy a külföldi láncok nyomására újabb attak érkezett a pénztárcavédő árrésstop ellen. Ráadásul a feszült vásárlók nem az íróasztal mögött profitot számolgató cégvezetőkön, hanem az üzletekben nap mint nap helyt álló alkalmazottakon verik el a port, akik a nyugati kollégáikhoz képest a töredékét keresik a tisztességes bérnek.

Szerző(k):
Thurzó Katalin