BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oldalvonalról szemlél a Fed

2011. december 14. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Legalább 2013 középéig tartja a nullához közeli kamatlábat a Federal Reserve, és semmilyen politikáján nem változtat − jelentette be Benjamin Bernanke jegybankelnök, aki szerint a lefelé mutató kockázatok lettek jelentősebbek. Az FOMC-ülés előtt a várakozások egy unalmas eseményt vetítettek előre: a befektetők közvetlen figyelme inkább az európai eseményekre irányul, a Fed pedig mostanra erősen lehűtötte a csodafegyverre, a monetáris lazítási program harmadik körére (QE3) irányuló várakozásokat. Az amerikai jegybank egyelőre inkább az oldalvonalról figyeli az eseményeket, az elemzők legfeljebb a Fed politikája kommunikációjának pontosítását várták, ám ezzel kapcsolatban sem voltak konkrét elvárások. Nem sokkal a döntés előtt az USA kirobbanó sikerrel − 3,53-szoros túljegyzés mellett, mindössze 2,02 százalékos hozammal − bocsátott ki 24 milliárd dollár értékben tízéves államkötvényeket.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet