A világszerte egyre riasztóbb jövedelmi egyenlőtlenség megváltoztatására nagyobb mértékű újraelosztásra van szükség − ajánlja legújabb jelentésében az OECD. A fejlett országokat tömörítő szervezet elemzői három év után először tettek közzé jelentést az egyenlőtlenségről, amiben csúnya tendenciáról számoltak be: az 1990-es évek óta csak két olyan OECD-tag volt, ahol nem romlott a helyzet − az egyébként rendkívül nagy jövedelemkülönbségekkel jellemezhető Chilében és Mexikóban −, miközben még a hagyományosan \"kiegyenlítettebb\" országokban, például Svédországban és Németországban is egyre nagyobb a gazdagok és szegények közötti szakadék. Az OECD szerint sok tényező játszott ebben szerepet, például a technológiai fejlődés és az adórendszer jobb keresetűeket segítő átalakulása, ám a folyamat egyre veszélyesebb, hiszen a társadalmi elégedetlenség komoly belső zavarokhoz vezethet. Ezért a szervezet szerint nem csupán az oktatás javítására és a foglalkoztatottság növelésére koncentráló politikák indítására van szükség, hanem a magasabb keresetűek adórátájának növelésétől sem szabad visszariadni.
