Hiába került a gyengélkedő fogyasztói kereslet és az emelkedő nyersanyagárak harapófogójába a holland−brit Unilever és a német Beiersdorf, mindkét fogyasztásicikk-gyártó árat tudott emelni, ennek köszönhetően jó negyedévet zártak. A Unilever 7,1 százalékkal javított árbevételén a második negyedévben, miután több mint 5 százalékkel emelte árait − igaz, a nyersanyagköltségek 15 százalékkal nőttek éves szinten. Ezért a feltörekvő piaci terjeszkedés és az európai hőség alatt jól fogyó Algida jégkrémek kellettek a Dove szappan és a Lipton tea gyártójának eredményjavulásához. A féléves egy részvényre jutó nyereség 0,77 euróra javult az elemzői konszenzus 0,71 eurója helyett, ezért nem meglepő, hogy a cég papírjai a kevés emelkedő részvény között voltak tegnap. A Nivea és a Labello gyártója, a Beiersdorf 1,6 százalékkal javította árbevételét a második negyedben, és egész éves eredményvárakozását is emelte. A cég vezérigazgatója, Thomas Quaas szerint az európai adósságválság miatti fogyasztói elbizonytalanodást egyelőre egyáltalán nem érzik; ebben szerepet játszhat a Nivea reklámjára tavaly elkülönített 1 milliárd eurós marketing-költségvetés.
