BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Módosítani kell a dán bankcsődtörvényeket

2011. augusztus 4. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem indult meg a dán bankrendszer konszolidációja, ezért a kormány a fejlett világban egyedinek számító bankcsődtörvények felülvizsgálatára kényszerül − értesült a Bloomberg. A skandináv országban az év eleje óta hatályos törvények szerint az adófizetők egyetlen eurócenttel sem vehetnek részt a csődbe ment bankok kimentésében, a veszteségeket teljes egészében a befektetőknek kell elszenvedniük − azóta már két kisebb bank, az Amagerbanken és a Fjordbank Mors is csődbe ment az Európában egyedi szabályok szerint. A kormányzó liberális párt vezetője szerint bárhogyan alakítják is át a keretrendszert, az adófizetőket semmiképp sem fogják bevonni, ellenben megkönnyítik az egészségesebb bankoknak, hogy átvegyék a bajba jutott pénzintézetek eszközeit. A rendszer miatt − valamint a világ harmadik legnagyobb, és ezért kockázatosnak tartott  jelzáloghitel-állománya következtében − azonban a dán bankok lényegesen drágábban jutnak pénzhez a tőkepiacokon, és a cds-ek is magasabbak. Ennek ellenére a Moody\'s a hónapban közölte, hogy a dán pénzügyi rendszer − amelyben a nagyok mellett több mint száz kisebb bank van − elég erős ahhoz, hogy elnyelje a kockázatokat.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet