BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Béremelések Németországban

2011. február 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Volkswagen hosszas tárgyalás után megegyezett a szakszervezetekkel: a megállapodás szerint az autógyártó 100 ezer németországi dolgozója 3,2 százalékos béremelést kap, és számos további egyszeri juttatást is sikerült kiharcolniuk - igaz, az IG Metall szakszervezet 6 százalékos béremelést követelt. Elemzők szerint ez a megállapodás - amelyet megelőzött a Deutsche Bahn, illetve az RWE béremelése - megnyithatja az utat számos másik nagy német ipari cég béremelése előtt. Ez pedig az eurózóna egyik potenciális motorjának tartott német fogyasztásra, de az inflációnak az Európai Központi Bank által aggódva figyelt alakulására is nagy hatással lehet. A VW vezetője szerint sikerült megtalálni a helyes egyensúlyt a versenyképesség megtartása és a bérnövekedés igénye között. A legnagyobb német autógyártó mindenesetre megengedheti magának a lépést, hiszen például az Audiból januárban világszerte az egy évvel korábbinál 22,6 százalékkal többet, 95,4 ezer autót adott el. A cég állítása szerint a január minden eddiginél jobb hónap volt, az összes régióban kétszámjegyű növekedést értek el. A BMW tegnap jelentette be, hogy 28 százalékkal tudott több autót - összesen 105 ezret - eladni januárban az egy évvel korábbinál. A Handelsblatt szerint a német szakszervezetek a vegyiparban, a szolgáltatási és a közszektorban a feldolgozóiparinál is nagyobb, 6-7 százalékos béremeléseket terveznek elérni.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet