BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már Ben Bernanke sem aggódik az infláció miatt

2011. február 6. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyinál is gyorsabban fog nőni idén az amerikai gazdaság, nem kis részben a Federal Reserve ősszel bejelentett 600 milliárd dolláros lazítási programja miatt - nyilatkozta Ben Bernanke, a Fed elnöke, aki inflációval kapcsolatos véleményével csatlakozott Jean-Claude Trichet-hez, az Európai Központi Bank elnökéhez: szerinte sem kell aggódni, hogy az árupiaci áremelkedések beépülnének a maginflációba. A szokásától eltérően újságírói kérdésekre is válaszoló Bernanke elmondta, hogy a munkanélküliség terén még hosszú évekig eltarthat a recesszió előtti állapot visszatérése, és amíg ez nem következik be, addig nem lehet a gazdaság valódi fellendüléséről beszélni.

Bernanke a szokásosnál keményebb hangot ütött meg a "rendkívül magas deficittel" és az államadóssággal kapcsolatban is - ugyanakkor figyelmeztette az amerikai képviselőházat irányító republikánusokat, hogy ne akadályozzák meg a szövetségi kormány 14,3 ezer milliárd dolláros adósságplafonjának újbóli megemelését. A Fed elnöke szerint a szavazás körüli politikai színjáték katasztrofális következményekkel járhat.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet