BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az erős jennel harcolnak a japán autógyártók

2011. január 31. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A japán ipari termelés az elemzők által várt 2,9 százaléknál jobban, 3,1 százalékkal nőtt decemberben az egy évvel korábbihoz képest, az autógyártás teljesítménye azonban éves összehasonlításban már három hónapja gyengébb: decemberben 5,1 százalékkal kevesebb - összesen 747 ezer - autót gyártottak, mint tavalyelőtt. A személygépkocsi-gyártás 6,1 százalékkal, 645 ezerre csökkent, miközben a teherautó-gyártás nagyjából változatlan volt az egy évvel korábbihoz képest. A Mizuho Reuters által megkérdezett szakértője szerint elsősorban a belső fogyasztás omlott össze, mivel szeptemberben lejárt a japán kormány által a válság után bevezetett autóvásárlási támogatás. Miközben a japán belföldi autóvásárlás 22,7 százalékkal esett, addig az autóexport - a továbbra is erős jen ellenére - 16,7 százalékkal nőtt éves összehasonlításban. Ezek az ellentmondások érzékelhetők a Honda Motor harmadik pénzügyi negyedéves eredményében is: a vállalat nettó profitja 40 százalékkal, 81,1 milliárd jenre (989 millió dollár) zuhant, és az árbevétel is jelentősen, 5,8 százalékkal, 2110 ezer milliárd jenre esett. Az elemzők mégis üdvözölték az eredményt, különösen azért, mert a Honda legnagyobb piacán, az amerikain jelentősen javítani tudta jövedelmezőségét október és december között, és egész éves profitvárakozását is a várakozásnál jobban, 530 milliárd jenre emelte. A japán cég az amerikai piac fellendülésében és a jen dollárral szembeni gyengülésében, valamint a feltörekvő piaci kereslet gyorsulásában bízik.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet