A szlovák közlekedési és távközlési minisztérium jövőre emeli az autópályák és gyorsforgalmi utak használatáért fizetendő díjakat. A Pravda napilap által megszellőztetett és a szaktárca által eddig nem cáfolt értesülések szerint 12 tonnás súlyhatárig nem lesz változás az idei évhez képest, vagyis a gépkocsival Szlovákiába utazóknak nem kell mélyebben a zsebükbe nyúlniuk. A 12 tonnás súlyhatár felett viszont az összes kategóriában drágulás várható. Jelenleg az egy napra érvényes matrica 300 koronába (mintegy 2400 forint) kerül, ami a tervek szerint jövőre 31 koronával drágul. Az egy hétre érvényes matrica 1200 koronáról 1325 koronára ugrik (átszámítva éppen 1000 forintos drágulás), végül az éves matrica ára 28 ezerről
31 150 koronára emelkedik. Az egy hónapra szóló matrica árát viszont változatlanul hagyják. Az eredeti tervek szerint jövő januártól már elektronikus díjrendszernek kellett volna működnie a sztrádákon, a gyorsforgalmi és az első osztályú utakon, de a botrányokkal tarkított nemzetközi tendert hivatalosan máig nem értékelték ki, ezért a rendszer kiépítése még várat magára. Emiatt a közlekedési tárca szerint havi 400-450 millió korona (3,2-3,6 milliárd forint) bevételtől esik el az államkassza.
