BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Privatizáció előtt fejlesztik a prágai repülőteret

2008. szeptember 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A prágai repülőtér vezetése idén 2,3 milliárd korona (23,5 milliárd forint) összegű beruházást tervez a légikikötő fejlesztésének előkészítésére - jelentette a CTK hírügynökség. A beruházások döntően olyan parcellák és épületek felvásárlására irányulnak, amelyek a légikikötő kapacitásának későbbi bővítésekor lesznek fontosak - közölte Eva Krejcí, a társaság szóvivője. Az invesztíció azt a célt szolgálja, hogy a privatizáció előtt növeljék a létesítmény értékét. A magánosítás folyamata a CTK szerint 2009 második felében zárulhat le. A repülőtér megvétele iránt érdeklődő társaságok képviselői kedvezően értékelik, hogy növeljük a kapacitást és a színvonalat - mondta Miroslav Dvorák, a reptér igazgatója. A CTK információja szerint a prágai Ruzyne értékesítése jelenleg az ágazat egyik legnagyobb tranzakciójának számít, a légikikötő iránt a világ minden tájáról mintegy hatvan társaság érdeklődik. Miroslav Kalousek cseh pénzügyminiszter a reptér eladásából származó privatizációs bevételt több mint 100 milliárd koronára (mintegy 1050 milliárd forint) becsülte.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet