A jóléti juttatások tervezett emelése a korábban kalkulált 7 milliárd helyett 10,9 milliárd koronával (84,5 milliárd forint) növeli jövőre a költségvetési kiadásokat - jelentette be Robert Fico szlovák miniszterelnök. A többletkiadás egyrészt abból fakad, hogy korábban rosszul mérték fel az intézkedések költségeit, másrészt abból, hogy bővítették a juttatások körét. Így egyebek között az özvegyekre és az árvákra is kiterjesztik a rászoruló kisnyugdíjasoknak eddig juttatott évi egyszeri támogatást, amelynek mértéke a nyugdíj nagyságától függően 1500-2500 korona között mozog, továbbá a várhatóan hétszázalékos nyugdíjemelés időpontját júliusról előrehozzák januárra. A korábban bejelentett terveknek megfelelően 2009 januárjától már nemcsak az első, hanem a második és a harmadik gyermek után is járna 25 ezer korona (193 750 forint) egyszeri juttatás, és száz koronával (775 forint) emelkedik a családi pótlék (minden gyerek után 640 korona lesz). A pozsonyi Pravda értesülései szerint a többletkiadásokat akár olyan áron is állják, hogy megnyirbálják az oktatásra és a sztrádaprogramra szánt keretet. Az államháztartási hiány ennek ellenére tovább csökkenne, a pénzügyminisztérium szerint a többletkiadások javát fedezik az adóbevételek.
