Váratlan problémát okozott a júliusi kelet-szlovákiai árvíz: a Tátrai Nemzeti Park területén megváltoztatta az államhatárt Szlovákia és Lengyelország között - jelentette a Markíza szlovák kereskedelmi televízió. Az államhatárként funkcionáló hegyi folyó, a Biela Voda medrét ugyanis betemette a hordalék, ezért irányt változtatott, jelenlegi folyása 50 méterrel tér el a korábbi medrétől. Mivel a Biela Voda sodorvonala jelenti az államhatárt a két ország között, Szlovákia ezzel 2,5 hektárnyi lakatlan területet veszített el Lengyelország javára. Az árvíz a határjelző köveket is elmosta, kartográfiai, illetve határrendészeti problémát okozva. "A belügyminisztérium fő feladata, hogy a határ változatlan maradjon - nyilatkozta az ügyben Róbert Kalinák szlovák belügyminiszter -, hogy mindaz, ami Szlovákiához tartozott, maradjon is az övé." A Markíza úgy értesült, a sajátságos problémáról a lengyel fél hajlandó tárgyalni Pozsonnyal.
