BUX 139351.98 0,04 %
OTP 45130 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia kisebb lett

2008. augusztus 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Váratlan problémát okozott a júliusi kelet-szlovákiai árvíz: a Tátrai Nemzeti Park területén megváltoztatta az államhatárt Szlovákia és Lengyelország között - jelentette a Markíza szlovák kereskedelmi televízió. Az államhatárként funkcionáló hegyi folyó, a Biela Voda medrét ugyanis betemette a hordalék, ezért irányt változtatott, jelenlegi folyása 50 méterrel tér el a korábbi medrétől. Mivel a Biela Voda sodorvonala jelenti az államhatárt a két ország között, Szlovákia ezzel 2,5 hektárnyi lakatlan területet veszített el Lengyelország javára. Az árvíz a határjelző köveket is elmosta, kartográfiai, illetve határrendészeti problémát okozva. "A belügyminisztérium fő feladata, hogy a határ változatlan maradjon - nyilatkozta az ügyben Róbert Kalinák szlovák belügyminiszter -, hogy mindaz, ami Szlovákiához tartozott, maradjon is az övé." A Markíza úgy értesült, a sajátságos problémáról a lengyel fél hajlandó tárgyalni Pozsonnyal.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet