Az elismeréssel együttjáró plakettet Szanyi Tibor, a GKM politikai államtitkára adta át ma, kiegészítve személyes ajándékával, egy rézkarccal. Halász János az elismerés átvétele után elmondta, hogy a romániai magyar befektetések mintegy 1 milliárd eurós értéke jövő év végére minimum megduplázódhat, ezért azonban meg kell dolgozni, segíteni kell a cégeket. Ezek a befektetések a bankszférában, az ingatlanfejlesztésben, a termelésben realizálódnak. Az utóbbi egy év tapasztalata pedig az, hogy a romániai magyar tőkebefektetések 68 százaléka az ipari termelésben van, ami minőségi változás a korábbiakhoz képest. ,,Itt már nem a kiskereskedelmi boltok dominálnak" – tette hozzá.
