BUX 139324.09 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre megduplázódhatnak a romániai magyar befektetések

A magyar-román gazdasági kapcsolatok fejlesztéséért kiemelkedően eredményes tevékenysége elismeréséként – több évtizedes magyar-román relációban végzett munkája után – miniszteri elismerésben részesítette Halász Jánost, az ITDH Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Kht. bukaresti irodavezetőjét Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter.

2005. november 4. péntek, 12:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elismeréssel együttjáró plakettet Szanyi Tibor, a GKM politikai államtitkára adta át ma, kiegészítve személyes ajándékával, egy rézkarccal. Halász János az elismerés átvétele után elmondta, hogy a romániai magyar befektetések mintegy 1 milliárd eurós értéke jövő év végére minimum megduplázódhat, ezért azonban meg kell dolgozni, segíteni kell a cégeket. Ezek a befektetések a bankszférában, az ingatlanfejlesztésben, a termelésben realizálódnak. Az utóbbi egy év tapasztalata pedig az, hogy a romániai magyar tőkebefektetések 68 százaléka az ipari termelésben van, ami minőségi változás a korábbiakhoz képest. ,,Itt már nem a kiskereskedelmi boltok dominálnak" – tette hozzá.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet