A szlovák pénzügyminisztérium elképzelése szerint 2005-től a jelenleginél akár 48 ezer koronával is olcsóbbá válhatnak az egyéni importban bevitt autók. Manapság az így bekerülő új személyautók regisztrációs díja 2000 korona, a használt járművek esetében pedig azok korától függően 2000 és 50 000 korona között alakul. A tárcaközi egyeztetésen lévő dokumentum viszont azt célozza, hogy kortól függetlenül valamennyi gépkocsi esetében 2000 korona legyen a regisztrációs díj. Július Hron, az Auto-Impex kereskedelmi cég képviselője attól tart, hogy emiatt Szlovákia – Csehországhoz hasonlóan – az autóroncsok temetőjévé válik. Peter Papanek, a szlovák pénzügyminisztérium szóvivője viszont azzal indokolta tárcája javaslatát, hogy az ország európai uniós tagságával összhangban ki kell küszöbölni a különböző díjtételek okozta diszkriminációt.
