BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsó lesz a használt autó Szlovákiában?

2004. július 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovák pénzügyminisztérium elképzelése szerint 2005-től a jelenleginél akár 48 ezer koronával is olcsóbbá válhatnak az egyéni importban bevitt autók. Manapság az így bekerülő új személyautók regisztrációs díja 2000 korona, a használt járművek esetében pedig azok korától függően 2000 és 50 000 korona között alakul. A tárcaközi egyeztetésen lévő dokumentum viszont azt célozza, hogy kortól függetlenül valamennyi gépkocsi esetében 2000 korona legyen a regisztrációs díj. Július Hron, az Auto-Impex kereskedelmi cég képviselője attól tart, hogy emiatt Szlovákia – Csehországhoz hasonlóan – az autóroncsok temetőjévé válik. Peter Papanek, a szlovák pénzügyminisztérium szóvivője viszont azzal indokolta tárcája javaslatát, hogy az ország európai uniós tagságával összhangban ki kell küszöbölni a különböző díjtételek okozta diszkriminációt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet