Az autópálya-matricák ára jövőre akár 50 százalékkal is emelkedhet – közölte tegnap Pavol Prokopovic közlekedési miniszter. Ha a szaktárca javaslatát elfogadják, akkor a személygépkocsik tulajdonosai a jelenlegi 750 korona helyett jövőre 1500 koronát fizethetnek az éves matricáért. Az áremelések révén 2005-ben a matricákból 1,4 milliárd korona folyhat be. Prokopovic szerint az árakat – amelyeket legutóbb ez év januárjában átlagosan 25 százalékkal növelték – szeretnék fokozatosan felemelni a többi európai uniós ország szintjére.
