Mindkét érintett cég megerősítette, hogy a Jukosz és a Szibnyefty a hétvégén aláírta a fúziójuk felbontásáról szóló szerződést. Továbbra is eltérő nyilatkozatok látnak azonban napvilágot arról, hogy milyen pénzügyi következményei lesznek az utolsó utáni pillanatban felbontott „eljegyzésnek”. A Szibnyeftyhez közeli források szerint a felek egyetértettek abban, hogy nincs szükség kompenzációra, mások állítják, hogy a Jukosz fenntartja kárpótlási igényét. A fúziós megállapodás értelmében ugyanis a Jukosz hárommilliárd dollárt és részvényeinek 26 százalékát már több mint fél éve átutalta az új, teljesíthetetlen igényeivel a fúziót ténylegesen meghiúsító Szibnyeftynek.
