Sebestyén Csaba ma írta alá Budapesten a romániai magyar gazdák egyesülete és az agrártárca közti megállapodást, amelynek értelmében az egyesület referensi posztot hoz létre az FVM-ben, elsősorban a romániai magyar befektetések elősegítésére.
A lehetőségekhez mérten egyelőre kevés termőföld van magyarországi gazdasági társaságok tulajdonában Székelyföldön - mondta a Napi Gazdaságnak Sebestyén Csaba, a romániai magyar gazdák egyesületének elnöke. Sebestyén szerint ma 1 hektár termőföld Romániában körülbelül 4 millió lejbe kerül ( 40 ezer forint), a vételi lehetőségekkel eddig főleg olasz és osztrák gazdák éltek
2001. július 26. csütörtök, 15:53

Sebestyén Csaba ma írta alá Budapesten a romániai magyar gazdák egyesülete és az agrártárca közti megállapodást, amelynek értelmében az egyesület referensi posztot hoz létre az FVM-ben, elsősorban a romániai magyar befektetések elősegítésére.