A francia Groupe Danone SA hat üzemének bezárását tervezi, és mintegy 1 200 munkahelyet szüntet meg: a vállalat francia üzemeiben emiatt ma sztrájkba léptek a dolgozók. A cég, amely az elmúlt két évben hat kekszgyártót kebelezett be, illetve növelte bennük lévő részesedését, most a költségcsökkentésre és a termelékenység javítására koncentrál. A Danone közölte, hogy a következő három évben 15 ezres dolgozói létszámát 8 százalékkal faragja le, s kapacitásainak 57 százalékát fordítja kekszgyártásra, a jelenlegi 43 százalék helyett.
2001. március 29. csütörtök, 15:05
