A regisztrált esetek többsége továbbra is devizahiteles ügy. A statisztikában nincsenek benne, akik a magánalbérleti szektorból kerülnek utcára, ezeket az eseteket ugyanis semmilyen hatóság nem dokumentálja. Csak ritkán fordul elő, hogy egy magánalbérletből a tulajdonos végrehajtási eljárással akarná kirakni a bérlőt - mondta a lapnak Misetics Bálint, A Város Mindenkié (AVM) Csoport aktivistája. Szerinte a jogbizonytalanság ilyen eseteben mind a bérlő, mind a bérbeadó, mind a hatóságok részéről érezhető - ez az egyik oka annak, hogy még a tiltott időszakban is előfordulhat, hogy utcára kerülnek emberek.
A Bírósági Végrehajtói Kar adatai szerint 2019 első negyedévében összesen 114 ingatlannal kapcsolatos "végrehajtási cselekmény" történt, ezek közül 19 volt önkényesen elfoglalt lakás kiürítése.
Kapcsolódó
Az AVM és az Utcajogász Egyesület egy olyan törvényjavaslatot is kidolgozott, ami legalább azt megtiltaná, hogy kisgyermekes családokat megfelelő elhelyezés nélkül utcára lehessen tenni. A javaslatot - egy több mint tízezer aláírást tartalmazó petícióval együtt - a kormánynak is megküldték, ám a kabinet eddig még egyeztetni sem volt hajlandó.
Legolvasottabb

Kinyílt a brüsszeli pénzcsap, milliárdokat kapott Magyarország

Itt a hidegfront, de nem lesz benne köszönet

Ki nem veheti fel a 3 százalékos lakáshitelt? Kombinálható a csokkal?

Szándékosan tartja félelemben a világot a függetlenségét ünneplő szuperhatalom

Rossz idők jönnek a dohányosokra és a sörivókra

Parkolópályára tette Trumpot Putyin, nélküle akar tárgyalni az ukránokkal

Brüsszel milliárdokat adna Magyarországnak, de a kormány még nem kérte

Kitiltotta a Parlamentből, majd megbüntette, mert nem vett részt a szavazáson

Gyors, hamar elkészül, de egyenes úton vihet a vastagbélrákhoz
