A LIBERTY Steel Group ("LIBERTY"), az EU Versenyjogi Hatóságának jóváhagyása után, lezárta a Dunai Vasmű, Magyarország vezető acélgyártójának felvásárlását. Az akvizíció tovább erősíti a LIBERTY stratégiai pozícióját a közép- és kelet európai piacokon, amelyeknek kiemelkedő növekedési potenciáljuk van.

Ajay Aggarwal, a LIBERTY Steel Group európai elnöke jelentette be, hogy a Dunaferr mostantól LIBERTY Dunaújváros néven működik tovább. 

Az elmúlt kilenc hónap során a dunaújvárosi csapattal, a menedzsmenttel, a dolgozókkal és a Gazdaságfejlesztési Minisztériummal együttműködve segítettük megmenteni az acélművet. Az üzem megőrizte működőképességét, és a tendergyőztes LIBERTY Steel Group a garancia rá, hogy új fejezet kezdődik az acélmű történetében


– mondta Ajay Aggarwal. Hozzátette:

A Dunai Vasmű csatlakozása a LIBERTY csoporthoz jelentős működési, kereskedelmi és üzleti szinergiákat teremt. Azaz szorosabb együttműködést alakít ki a LIBERTY romániai, lengyelországi és csehországi upstream (acélelőállítás) üzletága és a dunaújvárosi acélmű downstream (acélfeldolgozó) üzletága között, mindezt a magyar- és európai ügyfelek maradéktalan kiszolgálása érdekében.

A hétvégén került nyilvánosságra, hogy a vasmű a brit-indiai acélipari óriáshoz került hivatalosan is.

Az akvizíció a LIBERTY következő jelentős lépése a dunaújvárosi acélmű megmentésében, amely 2022 decemberében kezdődött, amikor a LIBERTY-t bevonták a működés stabilizálásába, a biztonsági problémák csökkentésébe a vállalkozás folytonosságának biztosítása érdekében.

Nyugvópontra jutott a Dunaferr története, viszi a vasműt az új tulajdonos

Lezárult a tranzakció, amelynek értelmében hivatalosan is a Liberty Steelhez került a felszámolt Dunaferr. Bővebben >>>

Ajay Aggarwal, a LIBERTY Steel Group európai elnöke arra is felhívta a figyelmet, hogy Közép- és Kelet-Európa előnyösebb helyzetben van a zöld átállásban, mint Nyugat-Európa, hiszen a projektköltségek 50 százalékkal alacsonyabbak. Ez az egyik oka annak, hogy a LIBERTY eddig is erre a régióra összpontosított az európai zöldacél-projektjei esetében.

A tulajdonosváltás lezárásával és a a hivatalos oldal elindításával, a társaság a cég belső oldalán, a dolgozóknak is üzent. Sanjeev Gupta, a Liberty Steel Group elnökének köszöntő levelében az áll,

Jelentős mérföldkőhöz érkeztünk Dunaújváros történetében. Mostantól közösen egy új és erős jövőt építünk, amit Liberty Dunaújváros-nak fogunk elnevezni

Gupta emlékeztet arra, hogy közel egy éve segíti a Liberty Steel a vasműt, elkerülte ezzel a múlt év végén fenyegető leállást, ami jelentős egészségügyi és biztonsági kockázatot rejtett magában. Egyúttal megköszönte az elnök a dolgozók kemény munkáját, és jelezte: új fejezet kezdődik a vasmű életében.

100 napos program

A LIBERTY a következő 100 napban részletes tervet dolgoz ki az acélmű kereskedelmi teljesítményének javítására, valamint egy átfogó, hosszabb távú tervet az alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású acél előállítására, összhangban a csoport azon törekvésével, hogy 2030-ra karbonsemleges legyen (CN30).

A karbonsemlegesség első jelentős lépéseként a múlt hónapban a LIBERTY megállapodást írt alá a kínai CISDI Engineering Co. vállalattal egy 1,5 millió tonna kapacitású elektromos ívkemencének Dunaújvárosban történő telepítéséről. Az új EAF 80 százalékkal csökkentheti az üzem közvetlen CO2-kibocsátását.

A dunaújvárosi vasmű az elmúlt egy évben megmenekült a bezárástól, a felszámolástól a cég értékesítésén keresztül.

Technológiát vált a Dunaferr

Ma egy olyan megállapodás aláírásának lehetünk szemtanúi, amely az acélipar jövőjét jelentő zöld acélgyártást alapozza meg Dunaújvárosban – mondta Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter. Bővebben >>>