BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Annyit tankolnak a magyarok, mintha a készletek apadásától tartanának

Az év első négy hónapjában jóval több üzemanyag fogyott Magyarországon, mint tavaly ugyanebben az időszakban.

2024. június 12. szerda, 14:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén emelkedőre került az üzemanyag-forgalom volumene: január és április között 3,4 százalékkal több üzemanyag fogyott, mint tavaly ugyanebben az időszakban. Ez nagyban köszönhető annak, hogy tavaly jelentős visszaesés volt, bő 20 százalékkal csökkent a forgalom a 2022-es időszakhoz képest, amikor még érvényben volt a 480 forintos ársapka

A Totalcar cikkében arról is írnak, hogy a hivatalos KSH-adatok szerint az üzemanyagok valamivel olcsóbbak voltak az idei év első négy hónapjában, mint egy évvel korábban.

A 95-ös benzin átlagára az idén 608, a gázolajé 635 forint volt, szemben a tavalyi 619 és 641 forinttal.

A több mint 3 százalékos mennyiségi növekedéshez 962 milliárd forintot meghaladó eltankolt összeg társult, ami 2,6 százalékkal haladja meg a tavalyi közel 938 milliárdos adatot.

A legfrissebb olajár-előrejelzések szerint nemzetközi szinten drágább benzint hozhat a nyár, a szakértők áremelkedést várnak a következő hónapokban az olajpiacon, azonban látják azokat a körülményeket is, amelyek megállíthatják a nagyobb drágulást.

Az FGE energiapiaci tanácsadó cég jóslata szerint az olaj a 80-90 dolláros tartomány közepét veszi célba az év következő negyedében. A Brent jegyzése június 10-én hordónként valamivel 80 dollár, a WTI ára 76 dollár felett alakult.

Elfogyott a szusz, kevesebbet költünk, de a lelakott autókat muszáj javíttatni
Az előző év azonos időszakához képest nőtt, ugyanakkor az előző hónaphoz viszonyítva mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet