BUX 139389.07 0,06 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az üzemanyagárak moderálására szólított fel Nagy Márton

A családok és a gazdaság védelem érdekében tárgyalt a Mol vezetőivel Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter, köztük Ratatics Péterrel, a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) elnökével.

2023. szeptember 26. kedd, 20:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) keddi közlése szerint a felek megvizsgálták, mi okozta az üzemanyagár emelkedését az elmúlt időszakban, továbbá elemezték és konkretizálták az elmúlt időszakban felmerült problémákat, valamint a kockázati tényezőket. Megállapították, hogy stabil és biztonságos az üzemanyagellátás Magyarországon, azonban az üzemanyagárak emelkedése országspecifikus és nemzetközi tényezőkre vezethető vissza.

A megállapítások között szerepelt, hogy az árakat jelentősen befolyásolta az, hogy Oroszország és Szaúd-Arábia is csökkentette termelését. Az országspecifikus tényezők közül az orosz olaj Brenthez viszonyított árelőnyének csökkenését emelték ki, valamint a tranzitdíjak jelentős drágulását.

Nagy Márton kiemelte, hogy változatlan a kormány célja, év végére egy számjegyűre fogja leszorítani az inflációt. A miniszter világossá tette, hogy minden lehetséges eszközzel tompítani kívánja az üzemanyagárak növelését.

Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) valamint a Mol is megértette a kormányzat szándékait és erőfeszítéseit – írja az MTI. A Mol leszögezte, az iparágat sújtó terhek ellenére továbbra is eltökélt regionális viszonylatban is versenyképes üzemanyagárak biztosítása mellett. 

Orbán Viktor: újra beavatkozhat a kormány az üzemanyagárakba, bővül a családtámogatás
Orbán Viktor miniszterelnök az őszi ülésszak nyitányaként szólalt fel napirend előtt az Országgyűlésben. Ezek voltak a kormányfő legfontosabb kijelentései.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet