Az Émász 2950 forintos osztalékot fizet
Az Émász tavaly sikeresen gazdálkodott, az anyavállalat 75 milliárd, a csoport 89 milliárd forintos árbevételből 3,9, illetve 2,4 milliárdos adózott eredményt ért el.
Az Émász 2950 forintos osztalékot fizet
Az Émász tavaly sikeresen gazdálkodott, az anyavállalat 75 milliárd, a csoport 89 milliárd forintos árbevételből 3,9, illetve 2,4 milliárdos adózott eredményt ért el.
Felülkerekedett a magyar kormányon a német multi
Az Elmű igazgatósága a tartalékból 16 milliárdot, részvényenként 2650 forintos osztalékot javasolt fizetni a társaság mai közgyűlésén, amit a részvényesek el is fogadtak. Az állami MVM nem kért osztalékot, javaslatát nem támogatták.
Felbőszítheti a magyar kormányt a német multi - kivinnék a pénzt az országból
Izgalmas Elmű és Émász közgyűlésekre számíthatnak péntek délelőtt (ugyanazon a helyszínen) a befektetők. A két tőzsdén is forgó áramszolgáltató cég fő tulajdonosa, a német RWE konszern a Napi.hu információi szerint - jórészt a magyar helyzettől független okból - kivenné a hazai érdekeltségeiből amit lehet, még ha ez fel is bőszíti a magyar kormányt.
Kiderült, mekkora osztalékot fizetne az Elmű és az Émász
A Budapesti Elektromos Művek (Elmű) Nyrt. igazgatósága 16 milliárd 97 millió forintos osztalék kifizetésére tett javaslatot az eredménytartalékból a társaság március 21-én tartandó közgyűlésén. Az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Nyrt. igazgatósága pedig 8 milliárd 999 millió forintos osztalékra tett javaslatot a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett előterjesztés szerint.
Nem lesz Telekom-osztalék
A korábban jelzettnek megfelelően nem tervezi osztalék kifizetését a Magyar Telekom.