BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz Telekom-osztalék

A korábban jelzettnek megfelelően nem tervezi osztalék kifizetését a Magyar Telekom.

2014. február 27. csütörtök, 12:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom igazgatósága nem javasolja a társaság közgyűlésének, hogy a cég a 2013-as év után osztalékot fizessen. Ez a javaslat összhangban van a társaság osztalékpolitikájával, amely szerint az eladósodottsági rátát (a nettó adósságnak az összes tőkére vetített arányát) a 30-40 százalék közötti céltartományban kívánja tartani, és tükrözi a csoport pénzügyi helyzetét - közölte a Telekom a BÉT honlapján.

A lépés nem érhette meglepetésként a piacot, hiszen a Magyar Telekom vezetése már decemberben jelezte, hogy nem terveznek osztalékfizetést.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet