A Magyar Telekom igazgatósága nem javasolja a társaság közgyűlésének, hogy a cég a 2013-as év után osztalékot fizessen. Ez a javaslat összhangban van a társaság osztalékpolitikájával, amely szerint az eladósodottsági rátát (a nettó adósságnak az összes tőkére vetített arányát) a 30-40 százalék közötti céltartományban kívánja tartani, és tükrözi a csoport pénzügyi helyzetét - közölte a Telekom a BÉT honlapján.
A lépés nem érhette meglepetésként a piacot, hiszen a Magyar Telekom vezetése már decemberben jelezte, hogy nem terveznek osztalékfizetést.
