BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

olaf_scholz

11.
27.
11:51

Bielecki: Németország az Orbán- és a Morawiecki-kormányal sem bánik majd kesztyűs kézzel

A szociáldemokraták, a zöldek és a liberálisok által kötött koalíciós megállapodás, ha nem is forradalmat, de mélyreható változást jelent abban, ahogy Németország az EU-ról gondolkodik. Legalábbis annak keleti részéről - írja helyzetértékelésében Jędrzej Bielecki, a Rzeczpospolita politikai elemzője. Szerinte a jövőben sem Mateusz Morawiecki, sem Orbán Viktor kormánya nem számíthat Berlin támogatására, mert a Merkel utáni érában kevés lesz a gazdasági érdekek kiszolgálása. Az első jel a helyreállítási alap eurómilliárdjainak sorsa lehet.

Szerző(k):
Szabó Dániel
11.
25.
16:02

Angela Merkel "marad"

Olaf Scholz Németország hamarosan hivatalba lépő, új kancellárja lényegében azt a szerepet fogja játszani, amit eddig Angela Merkel játszott, részben azért, mert a vezetése alatt álló hárompárti koalíció legkisebb tagja, a piacpárti FDP súlyánál jóval nagyobb szerepet játszva lefogja a baloldali koalíciós partnerek osztogató hajlamát. Lesz azonban más is, ami miatt Scholz nagyon gyorsan Merkel bőrében érezheti magát.

Szerző(k):
Komócsin Sándor