A Magyar Szocialista Párt eladta a budapesti Villányi úti székházát.
Szerző(k): T. E.A kormánypárt vezető helye továbbra sem kérdés. A legfeltűnőbb a Tisza Párt 5 százalékpontos erősödése a választani tudó szavazók körében, ami így már 29 százalék.
Szerző(k): Horváth TiborHárom nagyobb politikai tömb alakult ki: a kormánypártok, a baloldali összefogás és a „harmadik utas” blokk a Tisza Párt főszereplésével. Utóbbi növekedési potenciálja a legnagyobb.
Szerző(k): Horváth TiborStratégiai együttműködésről szóló megállapodást kötött három ellenzéki párt. A közös EP-listát Dobrev Klára fogja vezetni.
Szerző(k): Vermes ÁdámMindhárom érintett ellenzéki párt cáfolta, hogy közös listán indulnának júniusban Budapesten és az EP-választáson.
Szerző(k): Vermes ÁdámKihagyják az előválasztást, van főpolgármester- és miniszterelnök jelöltjük is.
Szerző(k): T. E.A 21 Kutatóközpont tanulmánya szerint a kormánypárt és az ellenzék is szavazókat vesztett a kegyelmi-botrány következtében. Legnagyobb arányban a Fidesztől pártoltak el a szavazók: nagyjából negyedmillió voksot jelentő 3 százalékkal eshetett az őket választók aránya. Azonban az össznépességen belüli 30 százalékos támogatással még mindig magasan az Orbán Viktor vezette formáció az ország vezető politikai ereje.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA kegyelmi ügy hatására sem erősödtek az elmúlt egy hónapban a baloldali pártok – derül ki a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásából.
Szerző(k): Horváth TiborBudapesten ismét utcára vonult az ellenzék több pártja, a DK, az MSZP, a Momentum, valamint a Párbeszéd – Zöldek. A közvetlen köztársaságielnök-választást követelő rendezvényen több ellenzéki politikus is felszólalt, többek között Dobrev Klára, Szabó Tímea, Kunhalmi Ágnes, Bedő Dávid és Karácsony Gergely, de szót emelt Fekete-Győr András és Varju László és Iványi Gábor is.
Szerző(k): Economx