BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

mercedes

10.
11.
00:00

Az autógyárak tovább húzzák az ipari termelést

Alig kezdődött el az új SX4 sorozatgyártása, a japán cég egy újabb modellel rukkolt elő. A Suzuki a közelmúltban mutatta be Frankfurtban új kompakt sport-szabadidő (SUV) tanulmányautóját, az iV−4 modellt, a tanulmányon alapuló szériamodell gyártása 2015-ben indul a Magyar Suzuki Zrt.-nél, Esztergomban. Az SX4 utódjának tekinthető modell sorozatgyártása szeptember 6-án kezdődött el, a gyártás előkészítésébe a Suzuki 80 millió eurót fektetett. A Magyar Suzuki Zrt. 2012-ben 155 ezer autót készített, 2013-ban pedig − az év második felében bevezetendő új középkategóriás modellnek is köszönhetően − összesen 180 ezer autó gyártását tervezik.

Szerző(k):
Diószegi József
10.
11.
00:00

Sok a vállalkozó, de komoly a kiválasztási folyamat

A Continental-csoport hat gyáregysége és a többi autóipari cég befektetése is jelzi, hogy Magyarország kedvező helyzetben van az invesztíciók szempontjából − mondta a Napi Gazdaságnak Rábai Dániel, a Continental-csoport országos koordinátora. A költségek (például a bérek) alacsony szintje, az ország földrajzi elhelyezkedése attraktívvá teszik Magyarországot a befektetők számára, azonban szükség lenne pár olyan lépésre, ami tovább növelné a befektetői kedvet. Rábai szerint kiszámíthatóbb, előre láthatóbb gazdaságpolitikára lenne szükség, jó lenne, ha a befektetők például korábban megismerhetnék az adózási rendszerben várható változásokat. A gazdaság további fellendítése mellett szükség lenne a finanszírozási költségek csökkentésére, a gazdaság további fehérítésére. Magyarország ugyan bővelkedik jól képzett szakemberekben, de például mérnökből nincs elegendő utánpótlás, e téren tehát további fejlődésre lenne szükség − emelte ki Rábai, aki szerint a kormányzatnak azon is el kellene gondolkodnia, hogy a jó szakembereket miként lehetne itthon tartani. Így példáéul a k+f tevékenységet is nagyobb mértékben kell támogatni.

Szerző(k):
Diószegi József