Úgy tűnik, mégsem indul újra személyszállítás Szeged és Szabadka között
A szerb oldalon már minden készen áll.
Úgy tűnik, mégsem indul újra személyszállítás Szeged és Szabadka között
A szerb oldalon már minden készen áll.
Alig két hét múlva indul az új vasútvonal, de semmit nem tudni róla
Október 24-én ismét elindul a személyszállítás a Szeged-Szabadka vasútvonalon. A szerb oldalon minden készen áll, nálunk azonban komoly gondok vannak a fejlesztéssel, ráadásul egyelőre a menetrendekről és a jegyárakról sem tudni semmit.
Lebontják a rejtélyes szegedi víztornyot
Engedélyt kapott a MÁV a szegedi Máglya sori víztorony lebontására.
Az átgondolatlan döntések miatt akár össze is omolhat a vasúti közlekedés – Meleg János, a Vasutas Szakszervezet elnöke
Ha rövid időn belül nem kezdik meg a MÁV problémáinak valós kezelését, akkor az eddigieknél is komolyabb nehézségeket észlelhetnek az utasok – fejtette ki a Vasutas Szakszervezet elnöke az Economx videó podcastjában. Meleg János szerint az utóbbi évtizedekben koncepció nélkül, átgondolatlanul nyúltak hozzá a vasúti közlekedéshez, ennek eredményét tapasztalják a közlekedők. A szakszervezet vezetője hangsúlyozta: januárban legalább 15 százalékos emelést tartanának elfogadhatónak.
Vitézy Dávid a MÁV-ról: Ritkán tapasztalt mértékű összeomlás tanúi vagyunk
A korábbi közlekedési államtitkár nem először feszül neki a vasútnak. Csütörtök délelőtt egy síntörés miatt nem jártak a vonatok a Nyugati pályaudvar és Kőbánya-Kispest között. A szakaszon délig csak egy vágányon közlekedhettek a vonatok a Budapest-Cegléd-Szolnok-Debrecen-Záhony, a Budapest-Cegléd-Szeged és a Budapest-Lajosmizse vonalon, ahol 20-40, de 60 perces késések is előfordultak.