Izgalmak nélküli Elmű-közgyűlés
Izgalmak nélküli Elmű-közgyűlés
A Pannon-Váltó elfordul a magyar értékpapíroktól
A Pannon-Váltó éves közgyűlésén a részvényesek minden napirendi pontot gyakorlatilag egyhangúan szavaztak meg, így a 10 százalékos osztalék legkésőbb május 28-án kezdődő kifizetését is. A társaság új igazgatósági tagjának választották az egy ideje már a vezérigazgatói posztot betöltő Szlávik Lászlót, a Takarékbróker volt igazgatósági tagját. A cég elnöke, elmondta, hogy a belföldi értékpapírpiaccal kapcsolatban pesszimisták, ezért az idén várhatóan fokozottan a külföldi értékpapírokra és az ingatlanokra koncentrálnak. (Tavaly közel 800 millió forintot fektettek be az utóbbi területen.) Ha a nemzetközi részvénypiacokon nem történik számottevő változás, az idén az eredmény csökkenése várható - tavaly adó után 245,5 millió forinttal zártak. Ennek oka a részvényekből várható alacsonyabb nyereség miatt az is, hogy az ingatlanvállalkozások megtérülési ideje hosszú. A közgyűlésen egyébként 1 millió 294 ezer részvénnyel - ez 73,9 százalék - kettő részvényes szavazott, ami jelzi, hogy a társaságnál a közkézhányad csekélyre olvadt. E. J.
Konzervatív eredményterv a Pannonplastnál
A Pannonplast Rt. az 1999. évre kifizetett 130 forinttal szemben a múlt évi eredmény után részvényenként 100 forint osztalékot fizet - döntöttek a tegnapi közgyűlésen a tulajdonosok. Az igazgatóság a nem túl fényes - profit warninggal is tarkított - múlt évi gazdálkodás után már jóval konzervatívabb tervszámokat ismertetett, de tovább folytatják az aktív beruházási politikát.
Émász-Elmű közeledés
A privatizáció óta először fizet osztalékot, részvényenként 560 forintot az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. A két RWE/EnBW-tulajdonú cég, az Elmű és az Émász szinergiáinak jobb kihasználása jegyében a jövőben a Sinergy Kft. intézi mindkét cég értékesítését és beszerzését, az informatikai tevékenységet pedig az ISC-Hungária Kft.-be szervezték át. Az igazgatósági tagságáról a közgyűlésen lemondott Kocsis István helyébe Novák István Zsolt, az Elmű it-tagja lépett, aki információink szerint követi az általános igazgatói poszton Kocsist.
Osztalék helyett egyesülés a Csopaknál
A magyar tőzsdei társaságok életében meglehetősen ritka és bonyolult jogi procedúrát vezényelt le - korrekt és szabályos módon - a Csopak Rt. menedzsmentje; a társaság egyesült két érdekeltségével, amelyek közül a Balaton Füszért egykor maga is tőzsdei szereplő volt. Az egyesülés több mint 400 millió forintos kifizetést jelent a Csopak számára, részben ezzel is magyarázható, hogy az idén elmaradt a megszokott osztalék. A társaság jegyzett tőkéje 1 milliárd 920 millió forintra csökkent.