BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

közgyűlés

04.
26.
07:05

Hungagent, a szupersztár

A Hungagent Rt. ma 12 órakor tartja közgyűlését Pomázon. Ez - és az alvópapír enyhén szólva gyér tőzsdei likviditása - már önmagában is elegendő lenne ahhoz, hogy a kisbefektetőket a részvételtől elriassza. Ám ha véletlenül mégsem, elég megnézni a napirendet, amelyből ítélve az esemény méltán pályázhat majd az évad legunalmasabb közgyűlésének címére. A napirendi pontok között a kötelező momentumokon, meg egyetlen igazgatóságitag-választáson kívül ugyanis legfeljebb az idei tervek ismertetése adhat okot arra, hogy a Hungagent-rajongók népes táborának kedélyeit az egekig hajtsa...

Szerző(k):
Eidenpenz József
04.
26.
07:00

Aranypók: 12 százalékos osztalék várható

Az Aranypók Rt. ma 10 órakor tartandó közgyűlésén a szokásos napirendi pontokon kívül a részvényesek számára fizetendő 12 százalékos osztalékról szóló javaslat is szerepel. Dönteni fognak még a saját tulajdonban levő részvények bevonásával végrehajtandó alaptőke-leszállításról, valamint az alapszabály módosításáról is. A részvényesek számára feltehetőleg a részvények tőzsdei kivezetéséről szóló napirendi pont lesz a legkevésbé örvendetes.

Szerző(k):
Eidenpenz József
04.
25.
23:59

Negyvenmilliós a Titász első negyedévi vesztesége

Minden korábbit felülmúló eredménnyel zárta a Titász a tavalyi esztendőt - mondta Franz Erényi, a társaság ügyvezető igazgatója a cég közgyűlését követően. Az összejövetelen a részvényesek 88 százaléka vett részt. A tulajdonosok 12 százalékos osztalék kifizetése mellett döntöttek a tavalyi 5,4 százalék után. A Titász-csoport 2000-ben 4 milliárd 566 milliós adózás utáni eredményt ért el, 27 százalékkal felülmúlva az azt megelőző év eredményét. Beruházásra 8,7 milliárd forintot fordított a debreceni cég, szemben az 1999-es 4,9 milliárd forinttal. (Az idén e célra 9 milliárd forintot terveztek, ám ez az összeg még csökkenhet a cég romló eredményei miatt.) Az ügyvezető igazgató hangsúlyozta, hogy a januári áramárrendelet jelentős mértékű nyereségcsökkenést eredményezett, az első negyedévben 40 millió forintos veszteséget szenvedett el a cég. Az egész évre várható veszteségről - arra hivatkozva, hogy a cég fő tulajdonosának, az E.ON-csoportnak a részvényeit a New York-i tőzsdén is jegyzik - Erényi nem kívánt információt közölni. A közgyűlés a Titász it-tagjává választotta az E.ON Hungária Rt. árambeszerzésért és -értékesítésért felelős igazgatóját, Bakács Istvánt. (NAPI)

Szerző(k):
Tallósy István
04.
25.
23:59

Graphisoft-közgyűlés meglepetések nélkül

A Graphisoft tegnapi amszterdami közgyűlésén a részvényesek elfogadták az igazgatóság javaslatát, hogy a cég ne fizessen osztalékot - tájékoztatta lapunkat Bojár Gábor, a társaság elnök-vezérigazgatója. A szoftvercég tavaly a várakozásoktól jelentősen elmaradó nyereséget ért el. Noha az árbevétel az 1999-eshez képest 24 százalékkal nőtt, a nettó nyereség 4,3 millió eurót tett ki, ami a bázishoz képest 23 százalékos csökkenést jelent. A fő okok között az év végi eladások megszokott felfutásának elmaradása, a K+F, a marketing- és az akvizíciós költségek növekedése állt. Az üzemi eredmény 13,5 százalékkal esett vissza, az új szerzemények - noha hozzájárultak az árbevétel növekedéséhez - vitték a pénzt. A negyedik negyedévben jelentős érvágás volt a 900 ezer eurós egyszeri befektetésleírás, amely egy konszolidációs körön kívüli vállalkozás - a német CETECVision - után történt. A közgyűlésen a részvényesek megadták a felhatalmazást az igazgatóság számára saját részvények vásárlására, az alaptőke legfeljebb 10 százaléka erejéig. (A cégnek az elmúlt hetekben történt vásárlásokkal együtt már 4 százaléknyi saját részvénye van.) T. I.

Szerző(k):
Tallósy István
04.
25.
23:59

Akvizícióról tárgyal a Fevita

A Székesfehérvári Hűtőipari Rt. (Fevita) tegnapi közgyűlése előtt a BÉT egész napra felfüggesztette a részvények kereskedését. A tőzsde arra hivatkozva határozott, hogy az egyik napirendi pontként megtárgyalták egy másik társaság részvényhányadának esetleges megvásárlását, a tranzakcióra vonatkozó javaslatát az igazgatóság szóban terjesztette elő a részvényeseknek. Lapunk kérdésére Rengel István vezérigazgató a konkrét cég megnevezése nélkül azt nyilatkozta, hogy jelenleg mindössze tárgyalások zajlanak, konkrétumokról nincs szó. A közgyűlés összes napirendi pontját jóváhagyták a befektetők, így a Fevita 6 százalék osztalékot fizet a tavalyi gazdálkodása után. M. J.

Szerző(k):
Madarász János